Torus Kişisel Gelişim Merkezi
Burada Negatif Enerjilere Yer Yok

WhatsApp : +44 7404 336461

E-Posta : info@torusbioenerji.com

Reiki Nasıl Öğrenilir?

Reiki tekniğini öğrenmek ve uygulamak için herhangi bir ön bilgiye ya da özel yeteneklere sahip olmanız gerekmiyor. Kişinin zekâsına ve eğitimine bağlı değildir. Fiziksel veya psikolojik
rahatsızlıklar, hamilelik ya da sürdürülen tıbbi bir tedavi Reiki’yi öğrenmek ve uygulamak için engel değildir.
Herkes tarafından, çocuklar dahil, öğrenilmesi çok kolay bir yöntemdir.
Her türlü kolaylığına rağmen, Reiki tekniği kimseye zorla öğretilemez. Alacak olan kişi mutlaka onu istemeli ve onun getireceği olumlu değişikliklere de hazır olmalıdır.

 

Gerekli olan tek şey kendisi de uyumlama ve eğitim almış bir Reiki öğretmeninin uyumlamasıdır (inisiasyon / el verme). Uyumlandıktan ve uygulama esasları bir kere öğrenildikten sonra bu tekniği ömür boyu kullanabilirsiniz.

Reiki’yi, diğer elle şifa verme yöntemlerinden ayıran en önemli özellik de bu uyumlanmadır. Uyumlanmadan yapılan her çalışma sadece kişinin kendi biyoenerjisini kullanmasıdır. Bu çalışmalar yapılabilir bununla birlikte Reiki uygulaması değildir. Her Reiki eğitmeninin de farklı bir uygulama yöntemi olabilir. Bu onun kendi öz enerjisi, kişilik ve bilgileri ile ortaya çıkardığı bir çalışma tarzıdır.

 

Uyumlama; kişinin taç, kalp ve el çakralarının bir Reiki eğitmeni tarafından Reiki enerjisinin frekansına açılması ve ayarlanmasıdır. Eğitmen uyumlama işlemi sırasında, Reiki enerjisinin kaynağı ile öğrenci arasında bağlantı kurar ve öğrencinin çakraları ile enerji bedenlerine, Reiki’de kullanılan sembolleri yaşam boyu kalmak üzere, yerleştirir.
Uyumlama ile auradaki enerji kanalları temizlenir ve böylece yaşam enerjisi rahatça akar. Kişinin düzenli yapacağı Reiki enerji çalışmalarıyla da bu enerji kanallarının temizliliğinin sürekliliği sağlanmış olur.

 

Reiki eğitim aşamalarının her seviyesinde yapılan uyumlama ile hem kişinin bilincinin ve taşıdığı enerjinin frekansı yükseltilir, hem de fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal bir arınma oluşur. Bunun devamlılığı ise düzenli yapılan Reiki enerji uygulamalarıyla sağlanır.
Reiki uyumlaması alan kişi böylece yüksek frekanslı evrensel yaşam gücü enerjisinin kaynağına bağlanmış olur. Bu sevgi dolu, saf ve güçlü enerji kişinin fiziksel bedeni dahil, tüm enerji bedenlerindeki blokajları ve düşük frekanslı enerjileri yok edeceği için uyumlamadan sonra bir fiziksel ve duygusal arınma süreci geçirmek mümkündür.

 

Bu süreç birkaç gün veya kişinin içinde bulunduğu fiziksel ya da duygusal ortamın zorluk derecesine göre biraz daha uzun sürebilecek baş ağrısı, ciltte döküntüler, eklem ağrıları, aşırı terleme, aşırı idrar, ishal, aşırı canlılık, uyku hali veya duygusal dalgalanmalar şeklinde ortaya çıkabilir. Bu durumlarda sabırlı olmalı, bol su ya da bitkisel çaylar içmeli, dengeli ve sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Ortaya çıkan bu çeşit rahatsızlıkların toksinlerden arınma olduğunu bilmekte fayda vardır. Bu süreçte yapılan Reiki enerji çalışmalarına kesinlikle ara verilmemelidir.