Torus Kişisel Gelişim Merkezi
Burada Negatif Enerjilere Yer Yok

WhatsApp : +44 7404 336461

E-Posta : info@torusbioenerji.com

Karabasan Nedir?

Karabasan olarak adlandırdığımız olay hayatınızda yaşayabileceğiniz en ilginç en doğaüstü olaylardan birisi. Bu konu hakkında bizlere çok soru geldiği için bu konuya bir açıklama getirme ihtiyacı hissettik. Umarız bu yazımız bu konuyu sizler için anlaşılır hale getirir.

 

Karabasan nedir:

İnsan bedenin yaşadığı her olaya bilim dünyasıda el atar ve yaşadığınız olaylara bilimsel kavramlar ile bir açıklama getirmeye çalışır. Karabasan olarak adlandırılan olayda bilim dünyasının yakınen takip ettiği ve kendi kafalarına göre yorum getirdiği olaylardan birisi. Bilim dünyasının açıklamaları doğrumu hem bunu bilmenizde yarar olduğunu düşünüyoruz hem karabasan gibi herkesin başına gelebilecek bir olayın altında yatan gerçeği genel kültür açısından bilmeniz gerektiğine inanıyoruz. Sizlere şimdiden hayırlı ve aydınlatıcı okumalar dileriz.

 

Karabasan nedir: bilim dünyası ve hurafeler

Batıl inançların çıkışını ve yayılımını tetikleyen en büyük oluşum bilim dünyasının kendisidir (örneğin; ata maymun inancı). Bilim dünyası haktır ve hep doğruyu söyler, rakamlar asla yalan söylemez diyorsanız sizlere günaydın diyelim. Nobel ödüllerinden nobel ödüllerini kazanan kişilere, ilaç şirketlerinden medya mogullarına, büyük üniversite ve araştırma merkezlerinden doları basan kişilere kadar bu kişilerin kimliklerine bakarsanız bunların hespinin aynı zihniyetin ürünü, aynı merkezden kontrol edildiğini görürsünüz. Bilim dünyası hangi ideolojiyi savunur hangi inancın hangi düşüncelerin yayılımını amaçlar, ilk önce bunun tespitini yapın sonrası bunların söylemlerine bir değer biçin. Bir konu hakkında bir değerlendirme yaparken söylenene değil ilk önce söyleyene bakın.

 

karabasan nedir: bilim dünyasının koyduğu teşhis

Bilim dünyası kendi kafalasına göre bu hadiseyi inceler ve sonrası bu olaya: izole uyku felci tanısını koyar (sleep paralysis). Bu tanı doğru olamazmı? Değerli dostlar bir konu hakkında sağlıklı bir araştırma yapabilmeniz için belirli önşartları yerine getirmelisiniz.

Bir; objektif olmalısınız yani şahsi görüş ve fikirlerinizi kenara koymalısınız,

iki; bütün ihtimalleri göz önünde bulundurmalısınız,

üç; varacağınız sonuç kendi ideolojinize ters çıksada onu yayınlamaya hazır olmalısınız ve

dört; araştırdığınız alan uzmanlık alanınıza girmeli.

Bilim dünyasıda değerli dostlar bu önşartlardan uzak bir oluşum. Biz bilim dünyasının bu tarz konularda koyduğu teşhisi ve yorumu dikkate almıyoruz çünkü onlar bilimin bu önşartlarına uymuyor. Bilim dünyası ne metafizik alem konusunda uzman ne cinler diye bir varlığa inanır ne de cinler diye bir varlığı tespit etse bunu cümle aleme açıklar. Varsayalımki siz bu tür bir rahatsızlığınız için bir psikiyatri uzmanına başvurdunuz, ne olur?

Bir; adam metafizik boyuta inanmıyor yani sizinle dalga geçer sizi aşağılar sizi gittiğinize bin pişman eder.

İki; adam sıkıntınızı araştırsa bile baştan itibaren ön yargılı. Ruh, melek ve cin diye kavramlara inanmıyor.

Örneğin; bu tarz sıkıntıların iki kaynağı olabilir; %50 soyut yani metafizik alem kaynaklı, %50 somut yani bizim alem kaynaklı. Başvurduğunuz adam zaten şahsi görüşlerinden dolayı olanakların %50’sini baştan eliyor. Olanakların yüzden ellisini baştan eleyen birisinin doğruları bulma ve size doğru bir tedavi uygulama ihtimali ne? Çok zayıf. Dahada ötesi o adam kendi %50’sini haklı çıkarmak için o sonuçları manipüle etmezmi? Elbette eder.

Bunun metafizik boyutlu olduğunu tespit etse bunu açıklama cüretini gösterirmi? Gösterse onu tıp alemin içinde barındırırlarmı? Özet: izole uyku felci tanısın bilimsel içeriğini incelediğinizde içi boş bir teşhis olduğunu ve kulağa hoş gelen tıbbi terimler ile donatıldığını görürsünüz. Daha vahimi, bu hadise bizlere bilim dünyasının ne kadar gözü kara olduğunu gösteriyor. Somut bir veri ellerinde olmamasına rağmen, insanlara ne kadar rahat davranış bozukluğu gibi “siz delisiniz” tanısını koyabildiklerini gösteriyor.

O yüzden bir konu hakkında birisine danışacaksanız uzmanına danışın. Metafizik alemde sayın okurlarımız bilim dünyasının uzmanlık alanın içine girmez. Onlara başvurma hatasını yaparsanız karşılacağınız senaryo kulağa hoş gelen tanımlamalar, aşığalanmak ve bedeninizi zehirleyen beyninizi uyuşturup sizi robotlara dönüştüren ilaçlar almak olur.

 

Karabasan:

Karabasan hadisesin merkezinde ruh ve cinler yatar. Bu ikisi hakkında da bizlere çok az bilgi verildiği için bizler konunun fazla derinliğine girmeden, sizlere sadece olayların genel akışı hakkında bir tablo çizmeye çalışacağız. Olayın işleyişi hakkında genel bir fikir sahibi olmanız yeterli. Bazı konular varki o konular hakkında bizlere çok az bilgi verilmiş, o konuların derinine fazla girmemek gerekiyor, örneğin; Ruh! Ey Muhammed! Sana ruhtan soruyorlar. De ki: “Ruh Rabbimin bildiği bir iştir ve size ilimden ancak az bir şey verilmiştir” (İsra Süresi; 85. Ayeti Kerimesi). Karabasan nedir? Uyku esnasında ruhlar bedenden çıkar ve bu çıkış esnasında bedenleriniz cinlerin saldırısına uğrar, bu saldırıya halk arasında karabasan denilir. Konuyu biraz açalım;

 

Karabasan nedir: ruh faktörü

Ruhlar bilimsel açıdan ölçülebilir veya araştırılmaya müsait oluşumlar değil. Bu konu hakkında başvurabileceğimiz sadece üç kaynak var. Umarız bu kaynaklar sizi tatmin edecek boyutta olur. Birinci kaynağımız Kur’an-ı Kerim; Allah, o canları öldükleri zaman, ölmeyenleri de uyuduklarında alır. Sonra haklarında ölüm hükmü verdiklerini alıkor, diğerlerini de takdir edilmiş bir süreye kadar salıverir. Şüphesiz ki bunda düşünecek bir kavim için nice ibretler vardır (Zümer Süresi, 42. Ayeti Kerimesi). Bu Ayet bizlere canlıların öldüğü anda ve ölmeyenlerinde uyku esnasında ruhlarının alındığını söyler. İkinci kaynağımız İslam alimlerin genel görüşü, üçüncü kaynağımızda insanların hayat tecrübeleri. Umarız bu üç kaynak sizler için yeterli olur. Bu kaynaklarımıza göre ruhlar uyku esnasında bedenlerimizden çıkabilir. Bu çıkışta bazı insanlarda karabasan gibi olaylara fırsat tanır.

 

Karabasan nedir: şuur faktörü

Karabasan olayını yaşayanlar bunu uyku ile uyanıklık halinde yaşar. Buradaki püf nokta o geçiş anı, uyanık halden uykuya geçiş anı. Bunu açalım; bedeniniz ve ruhunuz şuurun emrine verilmiş. Bu ikisi hem şuura kölelik yapar hem şuurun koruması altında yeşerir. Ne zamana kadar? Şuur kalıcı veya geçici ölüme dalıncaya kadar. Şuur eğer ölürse bu gerek ölüm anı gerek geçici ölüm anı (uyku) o zaman şuurun ruh ve beden üzerindeki prangaları sökülür. Hürriyetine kavuşan ruh ve beden ne yapar? Ruh ve beden istirahata çekilir. Beden bu istirahat sürecini kendisini yenilemek ile geçirir. Beden hücreleri ve organları uyku esnasında kendilerine bir bakım yapar. Ruh ise ya bedende kalır ya da Allah onu bedenden çıkartır. Uyku esnasında ruhun bedenden çıkabildiğini Allah zaten Ayetinde açıklar. Çıktığında o ruh ne yapar bunu Allah bilir. Ruh hakkında daha detaya girmemekte yarar var.

 

Karabasan nedir: enerji faktörü

Cinler eğer bizlerin alemine müdahale etmek istiyorsa bizim alemimizde geçerli bir şekil almaları şart. Kendi doğal halleri ile bizlerin alemine ne müdahale edebilirler ne de bizleri görür işetebilirler. Bizim boyutu görebilmek için ne yapıyorlar o zaman? Cinler bedenlerini enerjiye dönüştürebilme gücüne sahip. Onlar bedenlerini enerjiye dönüştürdğü an kendi boyutlarından çıkar, bizlerin boyutunu görür ve işitir hale gelirler. Şimdi, bedenlerimizi bilincimiz (beyin) kontrol eder. Bilinçte bunu enerji üzerinden yapar (sinir sistemi). Bilincimizin enerjisi bedeni kontrol ettiği müddet sorun yok. Ya bilinç elden giderse, uykuda olduğu gibi o zaman ne olur?

 

Karabasan nedir: uyanık halden uykuya geçiş süreci

Karabasan hadisesi şuurun uykuya dalmak üzere, şuurun beden üzerindeki prangalarını bıraktığı esnada gerçekleşir. Karabasan neden o geçiş sürecinde gerçekleşir? Şuur açıkken cinler bedeniniz üzerinde hakimiyet sağlayamaz çünkü şuurun enerjisi daha güçlüdür. Beden üzerindeki kontrolü kimseye bırakmaz, dıştan müdahaleye izin vermez. Örneğin; hipnoz yapmak istiyorsanız, yani bilinçaltına ulaşmak istiyorsanız bilinci bypass etmenin yollarını bulmalısınız çünkü şuurun enerji kalkanı başka birinin sizin iç dünyanıza dalmasına izin vermez. Uykuya daldığınız esnada’da cinler size rahatsızlık veremez çünkü ruh ortalıkta olmadığı için siz hiçbir şeyi duymaz, görmez ve hissetmezsiniz. Bu da size rahatsızlık vermek isteyen cinlerin işine gelmez. Cinlerin sizi rahatsız edebilmesinin en uygun vakti o çıkış anı, şuurun bedeni serbest bıraktığı ve ruhun henüz bedenden çıkmadığı an. O vakit şuur bedeni serbest bırakır ve köşede fırsat kovalayan cinler o bedene sahip çıkar. Fiziki beden kontrolünüzden çıkar. Siz o an hareket etmek isterseniz ama edemezseniz. Siz konuşmaya çığlıklar atmaya çalışır atamazsınız. Bu mücadele enerji boyutunda gerçekleştiği için çevrenizde sizin yardım çığlıklarınızı duymaz, size olup bitenlerden haberi olmaz. Cinlerin o kontrolü ve sizin enerji boyutundaki o çığlıklarınız ne kadar sürer? Şuurunuz uyanıncaya kadar. Şuurunuz uyandıkça kendine geldikçe beden hakimiyeti tekrar sizin elinize geçer. Ama tabiki o korku dolu anlar bir müddet daha beyninizde canlanır. Özet: şuur ve cinlerin enerji boyutunda bedeniniz üzerindeki bu bir anlık hakimiyet savaşına halk arasında karabasan denilir!

 

Özet: ruh hakkında detaya girmeyin

Cinler ne kendi ruhlarını görebilir ne bizim ruhumuzu. Ruhlar alemi onlar içinde bizim içinde bir gizem. ruh nedir? Bizleri yeryüzünde hissedebilir birer varlık olmamızı sağlayan güç ruhtur. Ahiret hayatında ebedi yaşamı mümkün kılanda ruhtur. Ruhun özelliği nereden gelir? Ruhun görevine bir bakarsak, ayrıcalığını net çıkarabiliriz. Ruhun görevi nedir? Ölüleri diriltmek? Evrende dirilten ve öldüren vasfı kim taşır? Allah! İşte ruhu her canlıdan farklı kılanda bu. Ruhlar Allahtan var edilmiş, o yüzdende hakkında bizlere çok az bilgi verilmiş; Sonra onu tamamlayıp şekillendirmiş, ona kendi ruhundan üflemiştir. Ve sizin için kulaklar, gözler, kalpler yaratmıştır. Ne kadar az şükrediyorsunuz! (Secde Süresi; 9. Ayeti Kerimesi)

 

Özet: kimlere karabasan basar?

Cinlerin şerrinden emin olamazsınız; bazılarınız o aleme ilgi duyar ama bilgi yetersizliğinden dolayı bunun altından kalkamaz ve karabasan yaşayabilir. Bazıları pis ortamda yaşar ve o pis ortam cinleri çeker, karabasan yaşamanıza sebep olur. Bazılarınıza bir cin aşık olabilir ve kendilerinin rüya boyutunda cinsel ilişki yaşadığını görür ve o tür musallat sonucu karabasan yaşayabilir. Bazende huysuz veya kötü bir cin’e denk gelirsiniz, o da herhangi bir sebebe dayanmaksızın size bazı geceler musallat olabilir.